Esslingen AKM 12. Genel Kurulunu başarıyla gerçekleştirdi

Pandemi nedeniyle gerçekleştirilmesi 1 yıl ertelenen 12. Genel Kurulunu gerçekleştirerek kendini yenileyen Esslingen AKM yeni dönem çalışmalarını, genel kurulda seçilen yeni yönetim, denetim, disiplin kurullarıyla devam ettirecek.

İsmail DOĞRUER (Esslingen)

Genel Kurul çağrısı ile 15 Mayıs Pazar günü, kurum salonunda toplantısına katılan üyeleri, dost dernek temsilcileri, Özgür Politika, Devrimci Demokrasi, Avrupa Demokrat ve Merhaba adına basın temsili ile coşkulu ve son derece olgunlukla sıcak bir ortamda gerçekleşen Genel Kurulun açılışını, görevi devreden Eski yönetim kurulu başkanı Yılmaz Ateş yaptı. Genel Kurula katılanları selamlayan konuşmasından sonra, Esslingen ve çevresinde yaşamı yitiren dernek üyeleri şahsında demokrasi mücadelesinde yaşamını yitiren herkesi için saygı duruşuna davet etti. Saygı duruşunda bulunuldu.

Yine Esslingen AKM yönetiminden Veli Ay’ın Genel Kuruluna Divan yönetimi için; Dersim 38 soykırım karşıtı Derneği aktivisti Hüseyin Yanaç, Ludwigsburg AKM aktivisti Nuri Geyik ve Esslingen AKM Gençliğinden Şirin Çiftçi’yi önermesiyle Genel Kurul dan Rızalık istendi…alındı.

Genel Kurul çalışmasına geçilerek önce Genel Kurul gündemi onaya sunuldu…Kabul edildi. Derneği genel kurula taşıyan dönem yönetimi adına yapılan konuşma, faaliyet raporu, faaliyet hakkında denetin kurulu görüşü üzerine sunum yapıldı. Mali rapor sunuldu ve mali rapor üzerine geçen yıllardaki gelir gider ve hedeflenen demirbaşlar, dernek binası vb üzerine genel kurul tartışmalarından sonra denetim kurulunun görüşü disiplin kurulu adına verilen rapor sonrası faaliyet ve mali raporun onaylanması ile görevi devredecek yönetim aklanmış oldu.

Genel kurul yeni yönetim seçiminden önce verilen yemek arası sonrası yeni yönetime sunulan isimler üzerinde önce gönüllülük sonra öneri üzerine yapılan çağrılarla oluşturulan 7 asil 3 yedek üyeli yeni yönetim kurulu Genel kurulca onaylandı. Aynı şekilde Denetim ve disiplin kurulları 5 er kişi olmak üzere kesinleşince Genel kurulun onayıyla resmiileşti. Kadın ve Gençlik çalışmalarını yürütecek kurulların oluşturulması için yeni yönetimine görev verildi. Bu duruma göre

Esslingen AKM yeni Yönetim Kurulu aşağıda yer verilen isimlerden oluşuyor: Veli Ay, Salman Demir, Gönül Suna, Alican Çiftçi, Emine  Ateş, Erdoğan Ataş, Hüseyin Boynueğri. Yedek üyeler: Veli Yiğit, Kemal Sarı, Yılmaz Ateş

Esslingen AKM 12. Genel Kurulu, 13. Yeni dönem Yönetim Kuruluna başarı dilek ve temenniler sunuldu Eski yönetime, Divan kuruluna ve Genel kurul’a gerçekleştirilen 12.Genel kurulun olumlu öneri, eleştirilerle, olgunlukla yürütülmesi yeni dönem çalışmalarına taze enerji ve motivasyon olması üzerine teşekkür konuşmasıyla kapatıldı.