Fahri Ergün sonsuzluğa uğurlandı

Merhaba (Ulm)

Neu-Ulm’da bulunan OBİ’de çalışan Sinoplu Fahri Ergün hayatını kaybetti. Ergün, geçtiğimiz cuma günü Ulm Merkez Cami’nde kılınan cenaze namazı, dün de Ulm Merkez Mezarlığı’nda düzenlen cenaze töreni sonrası toprağa verildi. Cenaze namazına ve mezarlıktaki törene Fahri Ergün’ün ailesi, yakınları ve dostları geldi.

Ulm ve geniş çevresinin sevilen simalarından, Nuran Ergün’ün eşi, Sezgin, Emre ve Aylin’nin babaları, Ülkü, Habibe, sevgi ve Serap’ın ağabeyleri, Erdoğan ve Emel Karayel’in enişteleri Fahri Ergün daha 58 yaşındaydı.

Özellikle yardımseverliğiyle de tanınan Fahri Ergün’ün vefatı, onu tanıyan, duyan bölgedeki tüm insanları derinden etkiledi.

Karayel’in eniştesiydi

Fahri Ergün, aynı zamanda tanınmış karikatürist Erdoğan Karayel’in de eniştesiydi. Bu acılı gününde kısa da olsa kendisinin düşüncelerini aldık:

“Fahri, kişilik olarak çok yönlü ve yerinde duramayan, kıpır kıpır bir insandı. Hani “on parmağında on marifet” derler ya, onunki ‘yirmi parmağında yirmi marifet’ hatta daha fazlasıydı. Hayatımda bu kadar enerjik, bu kadar ‘çok şey bilen’ birini daha tanımadım. 

Beni, Almanya’ya getiren yegane insandı. İlk Macintosh’uma, ilk cep telefonuma onun sayesinde sahip oldum. Birlikte eyalet eyalet dolaşıp grafik hizmeti veren sanırım Almanya’da ilk bizdik. 1994’de başlayan bu serüvenimiz için ayrı bir kitap yazılır. O, bir evin direği değil, temeli, kapısı, bacası, çatısı, kısacası her şeyiydi. Yokluğu çok büyük bir eksiklik. Cenazesinde de gördük ki, ne kadar çok seveni varmış. Bizleri bu acı günümüzde yalnız bırakmayan dostlarımıza müteşekkiriz.

Şimdi, artık onun yokluğuna alışma süreci. En çok da kız kardeşimin ve yeğenlerimin onun yokluğuna alışması oldukça zor olacak. Ama, hayat devam ediyor. Hep birlikte, bize miras bıraktıklarıyla yaşatacağız sevgili Fahri’mizi…”