Faşist Parti AfD’nin seçim mitingi protesto edildi

Ulm ve Neu-Ulm’da bulunan gençlik örgütleri, faşist parti AfD’nin seçim mitingine karşı gösteri düzenledi.

Merhaba (Neu-Ulm)

Almanya’da genel seçimler öncesi partilerin seçim mitinglerinde, faşist parti AFD’nin Bavyera eyaletinin Neu-Ulm şehrinde yapmak istediği mitinge karşı yapılan anti-faşist gösteriyle protesto edildi.

Irkçı faşist parti AFD’nin düzenlediği mitinge karşı, anti-faşistlerin, sol ve ilerici patilerin, sendikaların, göçmen kurumların çağrısı ile protesto edilen miting, Neu-Ulm tren garından başlayarak, faşist partinin miting düzenlediği Petrus Platz meydanına kadar gelindi.  40 kişinin katıldığı faşist partinin mitingine karşı 300 kişiyi aşkın anti-faşist ve ilericinin insanın katıldığı yürüyüş ve mitingte “Faşit AFD”, “Faşizme geçit yok”, “Faşizme söz hakkı yok” slogan ve alkışlarla AFD mitingi ve konuşmacıları protesto edildi. Çok yakın mesafeye kadar gelinipp, protesto edilen faşistlere karşı miting yerel halktan önemli destek aldı.

Yeşiller, Sol parti, SPD, antifaşistler, LGBTI+ , Young Struggle ve göçmen kurumlardan AGİF’in katıldığı antifaşist gösteri, şehir merkezinde yapılan yürüyüş ve mitingten sonra sona erdi.