Göppingen Cemevi Genel Kurulu gerçekleştirdi

Göppingen Cemevi, olağan genel Kurulunu gerçekleştirdi. Pandemiye rağmen üyelerin yoğun ilgi gösterdiği genel kurul başarılı bir şekilde yapıldı.

Merhaba (Göppingen)

AABF yönetim kurulu üyesi Gülay Kurtyiğit, AABF Baden Württemberg bölge saymanı Öner Önder ve bir önceki dönem Baden-Württemberg bölge sekreteri Bayram Özdemir oy birliği ile divana seçildiler.

Göppingen Cemevi, genel kurulunu pandemiden dolayı bir yıl gecikmeli gerçekleştirdi. Geride kalan üç yıllık çalışma raporlarının okunması ve aklanmasından sonra yeni Yönetim Kurulu ve diğer tüm organları seçildi.

Seçimden sonra yapılan görev dağılımı ise şu şekilde oluştu: Başkan Feday Özerdoğan, 2. Başkan Hacer Başoğlu, Sekreter Baran Şeftalioğlu, Sayman Ali-haydar Karataş, Öner Han ve Yönetim Kurulu üyeleri Gökçe Kül, Selvi Aydemir, Medine Yılmaz, Ali Balçın, Ufuk Yıldız.

Denetim ve Disiplin Kolu ise şu isimlerden oluştu Şener Kül, Çetin Çubuk, Selda Yer, Nurettin Em. Bilim ve Araştırma Koluna ise Mustafa Kül, Bektaş Sezgin, Kenan Çamyurdu seçildiler.

Yönetim Kurulu adına Başkan Feday Özerdoğan bir açıklama yaptı:

”Göppingen Cemevi 1994 yılında kuruldu. Yıllardır hayal ettiği Cemevi binasını kendi üyeleri ile birlikte büyük uğraşlar ve emekler sonucunda satın alarak kavuştu. Göppingen Cemevi  binamızın giriş katındaki ana salonun açılış müsadesini daha önce almıştık zaten. Cemevimizin üst katında bulunan Cem odası, yönetim kurulu odası, gençlik odası, kadınlar odası ve kiraya verilecek dairenin faaliyete geçebilmesi için çalışmalara hız verip bitireceğiz.

            Bununla birlikte çok önem verdiğimiz Alevilik derslerini bu bölgede başlatabilmek için çalışmalara yapacağız. Gerekli öğrenci sayısına erişmemiz halinde Alevilik derslerini Göppingen ve çevresinde hayata geçireceğiz.

Bundan sonraki süreçte Cemevimizin ayakta durması için her türlü çalışma ve faaliyetleri yoğun bir şekilde yapacağız. Yönetim Kurulu Gençlerimizle ve kadınlarımızla beraber daha aktif olarak çalışmaya özen göstereceğiz.  

İki yıllık görev süremiz boyunca üyelerimizin ve dostlarımızın her daim yanında olmaya özen göstereceğiz. Siz değerli üyelerimizin taleblerini hep dikkate alacağız. Hakkaniyet, adalet, eşitlikçi ve dürüstlük kavramlarını hep savunacağız. Yapacağımız etkinliklerimizde tüm üye ve dostlarımızın bize destek ve katkı sunacağını umut ediyoruz.

Cemevimizin 27 yıl boyunca emek veren, destek olan, katkı sunan kollarda ve yönetim Kurullarında görev alan tüm canlarımıza tek tek teşekkür ediyor, emeklerinin önünde saygı ile eğiliyor ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu çalışmalarındaki tüm gayret ve emeklerimizin sebebi, hayatı daha güzel ve anlamlı kılacak güzel umutlara bir damla kadarda olsa katkıda bulunmak için Göppingen Cemevi yönetim kuruluna aday olup, bu onurlu görevi devraldık‘‘.