Hacer Başoğlu’na liyakat nişanı

Eyalet Liyakat Nişanı Göppingen Cemevi’den Hacer Başoğlu’na verildi

Merhaba (Göppingen)

Ödül töreninde bir konuşma yapan Göppingen Belediye başkanı Alex Maier Hacer Başoğlu’na ve Göppingen Alevi Kültür Merkezi’ne teşekkür ederek başladığı konuşmasında: şimdiye kadar yapılan proje ve etkinliklere değinerek başarılı ve güzel çalışmalarda örnekler sundu. Göppingen Alevi Kültür merkezinde 2. Başkan Başoğlu’na bu ödülü vermekten duyduğu mutluluğunu vurgulayarak daha uzun yıllar birlikte çalışmak istediğini belirti. Göppingen Alevi Kültür Merkezi Yönetim Kurulu Adına Sekreter Feday Özerdoğan’ın ödülle ilgili gazetemize yaptığı bilgilendirmeyi aşağıda veriyoruz:

Başoğlu, Belediye Başkanı Maier’in elinden ödülünü alırken duygulu anlar yaşadı. “Bu kıymetli madalyayı, çalışmalarımda beni destekleyen çocuklarım, ailem, arkadaşlarım ve beni aday gösteren tüm sevenlerim adına alıyorum,” diyen Başoğlu, çalışmalarda yalnız olmadığını, bilgisiyle, cesaretiyle, gayretiyle kendisine para ile satın alınamayacak çok şeyler kazandıran herkese teşekkür etti.

Bölgenin en aktiflerinden

Göppingen ve çevresinde gerçekleştirdiği gönüllü çalışmalar nedeniyle tanınan Hacer Başoğlu, Baden-Württemberg Eyalet Başbakanlık Liyakat Nişanı ile onurlandırıldı.

Başoğlu, “Yaşadığımız bölgede birlik, beraberlik, samimiyet, özveri ve gönülden katkılarla güzellikler yaşayıp yaşatabilmek bizim elimizde. Bunun için herkes gücü oranında elini taşın altına koyarsa hayat güzelleşir,” diye konuştu.

Ödül törenine Göppingen Cemevi yönetim kurulu ve üyeler ile katılarak Başoğlu ile bu mutluluğunu beraber paylaştı.

Hacer Başoğlu

Uzun yıllardan beri Göppingen Alevi Kültür Merkezinde başkanlık ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Hacer Başoğlu, bölgedeki diğer uluslararası derneklerle de sıkı bir iletişim içinde çeşitli kültürel faaliyetlerde yer aldı. 2006 yılından bugüne kadar Göppingen Cemevi’nin hemen hemen  tüm yönetim kurullarında görev aldı. 2019 yılından bugüne kadar üç yıldır 2. Başkan görevini yürütmektedir. Başoğlu aynı zamanda Göppingen Cemevi’ni Belediye bünyesinde gerçekleştirilen entegrasyon kapsamlı çeşitli projelerde yer alan, aralıksız olarak katıldığı sosyal-kültürel faaliyetlerin bütününde gönüllü olarak katkılar sundu. Yine, 2015 yılında yine yapmış olduğu gönüllü katkılardan dolayı Göppingen Belediyesinin Onur madalyasını almaya hak kazanmıştı. 2017 de ise başkanlığını yaptığı Göppingen Alevi Kültür Merkezi’nde, aileye özgü çalışmalarından dolayı belediyeden plaket almıştı.