HDP Ulm Seçim Platformu çalışmalarını sürdürüyor


Kurum ve bireylerin bir araya gelerek oluşturduğu, “HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu” üçüncü toplantısını gerçekleştirdi. Bir çok etkinliğin yanı sıra, 11 Aralık’ta geniş katılımlı Halk Kahvaltısı düzenlenecek.

Merhaba (Ulm)

Önümüzdeki yıl Türkiye’de gerçekleşecek olan, Genel Parlamento ve Cumhurbaşkanlığı Seçimleri nedeniyle, Türkiye’den sonra Avrupa ülkelerinde de seçim atmosferi her geçen gün kendini daha çok hissettiriyor. Geçtiğimiz Eylül ayında ilk toplantısını gerçekleştirerek, kuruluşunu ilan eden “HDP Ulm ve Çevresi Seçim Platformu” çevredeki kurum, kuruluş ve bireylerle üçüncü toplantısını ATİF’e bağlı Tohum Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Eylül ayından beri her ay toplanan platformun son toplantısına, AKM, ADHF, ADKH, AGİF, ATİF, FED-GEL, SKB’ten temsilciler ve HDP Aktivisti bireyler katıldı. Türkiye’de HDP öncülüğünde kurulan “Emek ve Özgürlük İttifakı”nı desteklemek amacıyla örgütlenme çalışmalarını yoğunlaştıran Ulm’daki Seçim Platformu özellikle de Ocak ayından itibaren daha yoğun bir faaliyet sürecine girecek. Çeşitli etkinliklerin düzenlenmesi için Avrupa merkeziyle de iletişim planlanacak. Önceki yıllarda olduğu gibi; merkezi olarak Avrupa ve Almanya HDP Seçim komisyonlarıyla koordineli çalışma yürütülecek.

Üçüncü toplantısında 5 kişilik yürütmenin de seçildiği platform, 11 Aralık’ta halka açık geniş katılımlı bir kahvaltı düzenleyecek. AGİF bünyesinde faaliyet yürüten, Neu-Ulm’daki AJK Derneğindeki kahvaltı saat 10.00’da başlayacak. Kahvaltıya katılanlara platform hakkında geniş bilgilendirmede bulunularak, önerileri alınacak ve birlikte mücadeleye davet edilecek.

Kahvaltı tarihi ve adresi:

11 Aralık 2022, Pazar, Saat 10.00

AJK e.V. – Schwabenstr. 41, 89231 Neu-Ulm