İGMG Güney Bavyera Bölge Başkanlığı toplantısı

Kısa adı İGMG olan, İslam Toplumu Milli Görüş Güney Bavyera Bölge Başkanlığı Münih Moosach’ta bulunan Bölge Eğitim Merkezinde Bölge Yürütme Kurulları ve Şube Başkanları ile beraber toplanarak, Aralık ayında yapılan Bölge Başkanlığı istişare toplantısının neticesini açıkladı.

Merhaba (Münih)

Toplantıyla ilgili gazetemize iletilen bilgilendirmeyi aşağıda veriyoruz:

Kuranı Kerim okunarak açılan toplantıya M. Tayyip Sayan’ın selamlama konuşması yaparak başlandı. Sayan ‘Bölge Başkanlığı görevi esnasında yardım ve desteklerini esirgemeyen tüm dava kardeşlerime sonsuz şükranlarımı ifade ediyorum ve bayrağı devr alan yeni başkanımıza da üstün başarılar niyaz ediyorum’ dedi.

Daha sonra mikrofona gelen IGMG Genel Merkez Teşkilatlanma Başkanı Murat İleri ise, İdarecilerin çalışma temposuna vurgu yaparak, idareciler koşarsa, arkasındakiler yürür, idareciler yürürse, arkasındakiler oturur, idareciler oturursa, arkasındakiler ve cemiyet yok olur dedi.

15.01.2012 tarihinde Hannover den Bölge Başkanı olarak Güney Bavyera Bölge Başkanlığına atanan M. Tayyip Sayan hocamız bugün, tam 10 sene sonra, bayrağı Baden Württenberg eski Bölge Başkanımız Zeki Şeker hocamıza tevdi etmiştir. Rabbim hayırlı eylesin, hayırlı çalışmalar nasip eylesin.

Ardından mikrofona IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün geldi. Ergün konuşmasını şu şekilde sürdürdü: ‘Avrupa artık 10-20 yıl öncesi Avrupası değil. Müslümanlar her alanda aktif yer almalıdırlar. Bu sayede üzerimizde bulunan ön yargıları bertaraf edebiliriz. Müslümanlar olarak lehimize veya aleyhimize olan olayları görmek, bilmek ve ona göre tavır almak zorundayız.

Zeki Şeker Başkanımız ile Güney Bavyera’nın güzel çalışmalarına devam edilecektir.

M. Tayyip Sayan hocamız ise Genel Merkez Din İstişare Kurulu Başkanı olarak Teşkilat içinde hizmete devam edecektir.

Plaketlerin ve çiçeklerin takdiminden sonra Kuranı Kerim okunmasıyla toplantı sona erdi.