Kayseri’de sağlığınız emin ellerde

Volkan EGE (Münih / Kayseri)

Son yıllarda Türkiye’de gelişen sağlık hizmetleri, tıp alanındaki son teknolojik yenilikler ve uzman doktorlarımız sayesinde başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki hastalar tedavi hizmetlerinde Türkiye’yi tercih sebebi olmaya devam ediyor. Bu durum karşısında sağlık alanında merkezi Kayseri’de buluna Özel Erciyes Hastanesi hizmet ağını genişletiyor.

Münih ve Antalya iş dünyasının tanınmış isimlerinden Serkan Çukur ile de bir araya gelen Kayseri Özel Erciyes Hastanesi doktorlarından Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Mitat Erdal, başta Almanya olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde yaşayan vatandaşlarımızın Türkiye’de tedavi edilmeleri konusunda işbirliği anlaşmasına vardı.

Op. Dr. Mitat Erdal  ‘’ Sağlık tedavilerinizi kolaylaştırmak için Türkiye’de medikal turizm hizmetlerimiz Kayseri’de sunmaya başladık.  Ameliyathanelerimiz, teşhis ve tanı cihazlarımız son teknoloji ile donatılmıştır. Profesyonel sağlık, idari ve yardımcı personel kadromuzla sizin için varız. Ana hedefimiz hastaların sağlıklarına kavuşması. Bu anlamda tüm ihtiyaçlarınız düşünülerek hazırlanmış VIP hasta odalarımız mevcuttur’’ diyerek sağlık hizmetlerinde öncelikle kaliteyi, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamayı, hasta haklarını gözeterek yaygın ve bütünleşik bir yapı içerisinde uygun ekonomik koşullarda, modern yönetim anlayışı ve güçlü hekim kadrosuyla hizmet verdiğini hatırlattı.

Kayseri’deki hastanelerinde başta obezite hastaları olmak üzere kanser cerrahisi, safra kesesi, lazer ile hemeroid ve kıl dönmesi, mide balonu, mide botoksu, karın germe, batiatrik cerrahi, fıtık ve proktoloji cerrahi gibi endoskopik girişimler ve genel ameliyatlar konusunda uzman olan Op. Dr. Mitat Erdal yaptığı açıklamada iş insanı Serkan Çukur ile Avrupalı vatandaşlarımıza sağlık alanında hizmet vermeye başlamalarının önemine değindi.

Op. Dr. Mitat Erdal, Türkiye’de tedavi olmak isteyen vatandaşlarımızın özellikle doktorlarının isimlerini çok iyi bilmeleri gerektiğini dile getirdi. Kişilerin bahsedilen sağlık turizmi acenteler üzerinden işlemlerini yaptığını, turizm kısmı konusunda hastanın konaklaması, seyahati gibi planlamaların yapılmasında bu acentelerin çok kıymetli olduğuna ve olmaları gerektiğine de vurgu yaptı. Op. Dr. Mitat Erdal  “Bazen bir hasta acenteye başvurduğu zaman, ameliyatı yapacak olan doktorla tam iletişim kuramayabiliyor. Burada mutlaka Türkiye’ye gelecek olan kişinin, doktorunun ismini bilmesi gerekiyor. Ayrıca mutlaka hasta gelmeden önce görüntülü bir görüşme yapılmalı. Yüz yüze görüşme gibi hastayla hekim görüşmesi şart. Sonrasında da hastanın Türkiye geldiğinde ameliyat olmadan önce mutlaka doktorun yanına gelip muayene olarak tüm detayları öğrenmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Diş tedavilerinin yurtdışında hem güç hem de pahalı olduğuna vurgu yaparak bu hastalar için anlaşmalı olduğumuz klinikler mevcut olup işinin ehli, hasta odaklı diş hekimi kadromuzla hizmete başladığını belirterek saç ekimi için yine ekip olarak hizmet verdiklerinin altını çizdi. Almanya ve Avrupa’nın diğer kentlerinden Op. Dr. Mitat Erdal ile iletişime geçmek isteyenler ; +90 533 054 52 51 numaradan Serkan Çukur’a başvurabilir.