Landshut Yunus Emre hocası Ahmet Vural veda etti

Tevfik ŞENDÖL (Landshut)

Landshut DİTİB Yunus Emre Camii Hocası Ahmet Vural 05.08.2015 tarihinde başlayan yurtdışı görevi geçtiğimiz temmuz ayının sonunda sona erdi.

            Yunus Emre Camii Hocası Ahmet Vural vedasuyla ilgi aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“05.08.2015 tarihinde başlayan yurtdışı görevimiz 20.07.2021 tarihinde sona erecektir. Bu zaman zarfında sevgili öğrencilerimizle, velilerimizle, gençlerimizle, yönetimlerimizle, cemaatimizle, çevre cemiyet din görevlileri arkadaşlarım ve başkanlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımız, esnaf ve cezaevindeki kardeşlerimizle.
            Çok güzel hatıralarımız oldu. Bunları satırlara sığdırmam mümkün değil. Landshut ve çevresinde yaşayan çocuklarımız, gençlerimiz ve tüm cemaatimiz için elimizden geleni en iyi şekilde yapmaya gayret ettik. Rabb’imiz’den dileğimiz ömrünüzün kalan kısmında bizi daha hayırlı işlerde muvaffak kılmasıdır.
            Görev sürem boyunca her zaman desteklerini gördüğüm yüce devletimize, Diyanet İşleri Başkanlığımıza, özellikle sevgili eşime ve yavrularıma, Başkonsolosumuza, kendisiyle çalışmaktan onur duyduğum tevazu ve engin kişilikleriyle yurtdışı görevini bize sevdiren Ataşem Sıddık Yılmaz ve Kuddusi UYSAL hocalarıma, Eyalet Birliğimize, camimizin kurucularına, önceki ve şimdiki dönem Yönetim Kurulu başkan; kadın, gençlik kolları ve veliler birliğine, Koordine Bölgesi din görevlisi ve dernek başkanlarına, üzerimde insanlığı ve emeği olan büyük-küçük, erkek-bayan her bir velimize, cemaatime, ve kardeşime çok çok teşekkür ederim. Sizlerle geçen zaman çok güzeldi, sizi çok özleyeceğiz.
            Vedalar gözüyle sevenler içindir; çünkü gönülden sevenler ayrılmaz (Mevlana hz.)”