Neu-Ulm’da 23 Nisan Kutlaması

Merhaba (Neu-Ulm)

Bordo Salonu’nda düzenlenen 23 Nisan etkinliği ilgi gördü.

Etkinlikle olarak gazetemize iletilen bilgilendirmeyi aşağıda veriyoruz:

Münih Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği’ne bağlı , Neu-Ulm Türkçe ve Türk Kültürü dersleri öğretmeni Nurlu Özdayı ve Türk Okulu velilerinin yardımlarıyla düzenlenen özellikle etkinlikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı , Neu-Ulm’de büyük bir coşkuyla kutlanmıştır.
Tören ; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Alman Milli Marşı’nın çalınması ile başlamış, ardından öğretmenin açılış konuşması , T.C. Münih Başkonsolosu Mehmet Günay Bey’in günün anlam ve önemini belirten konuşması dans gösterileri, halk oyunları, şiirlerin okunması, çeşitli oyun ve yarışmalarla devam etmiştir. Yarışmalarda kazanan, törende emeği geçen tüm öğrencilere, ödüllerinin verilmesi ile Çocuk Bayramı sona ermiştir.
Bayramın yapılmasında emeği geçen Türk Okulu öğrencilerinin anne ve babalarının katkıları, Karadenizliler Derneği’nin ve Ulm Okul Aile Birliği Derneği’nin yardım ve katkıları, sponsorların verdikleri büyük desteğe, özellikle törenin yapılması için verilen Bordo Düğün Salonu’na Türkçe öğretmeni Nurlu Özdayı teşekkürlerini sunmuştur.
Bayrama katılan davetliler; törenin bitiminde, velilerin hazırlamış oldukları, Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini tatma imkanı bulmuşlardır.
Tüm davetliler; iki yıldır pandemi nedeniyle yapılamayan bu kutlamaların, bir daha aksamaması temennileriyle, törende çok eğlendiklerini , bir sonraki seneyi heyecanla bekleyeceklerini dile getirmişlerdir.