Sabahattin Ali belgeseli gösterildi

“Sabah Yıldızı – Sabahattin Ali” belgeseli Ulm’da da gösterildi. Etkinlikte yönetmen Metin Avdaç ile söyleşi de gerçekleştirildi.

Merhaba (Ulm)

Metin Avdaç tarafından, 2012’de çekilip aynı yıl vizyona giren biyografik Sabahattin Ali belgeseli aradan geçen on yıla rağmen ilgiyle izleniliyor. Belgeseli; Köln, Frankfurt, Hamburg, Berlin, Bern, Stuttgart gibi kentlerde göstermek ve söyleşiler yapmak üzere yola çıkan Metin Avdaç’ın son durağı Ulm oldu. Film 25 Nisan Pazartesi Tohum Kültür Merkezi (TKM) Ulm salonunda gösterildi.

TKM adına etkinliği açılışını yapan Dernek Başkanı Hasan Çelik, “bu anlamlı yapıtın ve yönetmeninin derneğimize gelmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Hafta içi olmasına rağmen derneğimizi dolduran dostlarımıza da teşekkür ediyoruz” diyerek, bundan sonra da bu tür belgesel gösterimi ve söyleşi etkinliklerine daha fazla yer vereceklerini belirtti.

Belgeselde okunan ünlü şair Sabahattin Ali şiir ve şarkıları dinleyenleri bir kez daha alıp geçmişe yolculuğa çıkarırken “Böylesine anlamlı güzel bir çalışmanın ortaya çıkmasında emeği geçen, katkılarını, bilgilerini esirgemeyen dostlara bir kez daha teşekkür ediyorum” diyen yönetmen Metin Avdaç, belgesel gösterimi sonrası soruları cevapladı.