AKM Ulm, Olağan Kongresini gerçekleştirdi

Kongrede seçilen yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: Kaan Yalçın, Cevat Seven, Merdal Yalçın, Murat Özdemir, Aynur Harite, Deniz Mahmutoğlu, Ulaş Özer, Şirin Ok, Arzu Yıldırım.

Merhaba (Ulm)

Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Ulm (AKM)’nin, pandemi nedeniyle bir yıl ertelenen olağan kongresi gerçekleştirildi. İki yılda bir gerçekleştirilen kongre, Beledinin Dernekler Masasından alınan izinle bir gecikmeli yapılmış oldu.

Herrlinger Str. 83 adresinde bulunan AKM’nin yeni binasında gerçekleştirilen kongreye yoğun katılım olurken, tüzüğe göre kongre için geçerli üye sayısının da hazır bulunduğu açıklandı. Kongrenin yeni inşa edilen binada olması, yöneticilerin ve üyelerin ayrıca gurur kaynağı oldu.

Divan seçimi ve açılış duasından sonra, Başkan Kaan Yalçın faaliyet raporunu sundu. Raporların okunması ve aklanmasından sonra yeni yönetim kurulu seçimi gerçekleştirildi. Yeni seçilen 7’si asil, 2’si yedek üyeden oluşan yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: Kaan Yalçın, Cevat Seven, Merdal Yalçın, Murat Özdemir, Aynur Harite, Deniz Mahmutoğlu, Ulaş Özer, Şirin Ok, Arzu Yıldırım.

Başarılı faaliyet yürüten eski yönetimden çoğu üye, tekrar yeni yönetimde yer buldu. Yeni yönetim önümdeki günlerde toplanarak görev paylaşımını gerçekleştirecek. Kaan Yalçın’ın başkanlığa tekrar seçilmesi bekleniyor.

Eski Yönetim Kurulu