Tohum Kültür Merkezi 47. Kongresi gerçekleştirildi

Ulm Tohum Kültür Merkezi 47. Kongresi başarıyla gerçekleştirildi. Kongre ertesi meydana gelen deprem nedeniyle, yeni yönetim ve tüm üyeler deprem çalışmalarına odaklandı.

Merhaba (Ulm)

Geçtiğimiz Pazar günü, 5 Şubat’ta gerçekleştirilen yarım asırlık göçmen kurumu olan Tohum Kültür Merkezi (TKM) Ulm’un 47. Kongresi başarıyla gerçekleştirildi. Başkan Hasan Çelik’in açılış konuşmacı ve saygı duruşu sonrası, Erhan Aktürk ve Ayşegül Şenol kongreyi yönetmesi için divana seçildi.

            Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) bünyesinde faaliyet yürüten Tohum Kültür Merkezi, bölgenin önemli ve güçlü göçmen kurumu durumunda. Dernek, yarım asırdır aktif faaliyet yürütüyor.

            Faaliyet, mali raporların aklanması sonrası denetim raporu da sunuldu. Raporların da gösterdiği gibi, çok yoğun faaliyet yürüten dernek yönetimi, hemen hemen her hafta ve bazı haftalar da birden fazla faaliyet gerçekleştirdi.

            Raporlar sonrası değerlendirme bölümünde renkli tartışmalar yaşandı. Özellikle, Demokratik Kitle Örgütlenmesi üzerine yapılan tartışma ve değerlendirmeler ilgi çekti. Farklı görüşlerden de çok sayıda devrimci-demokrat, ilerici ve yurtseverler üyelerin de yer aldığı derneğe, bu kongrede de farklı bir göçmen örgütlenmesinden de aktivistler üye olacağını ilan etti.

            Çok sayıda kurum temsilcisinin de katıldı kongrede AJK Derneği’nin de mesajı okundu. Kongre dilek ve temenniler bölümünden sonra sona erdi.