TSV Ebersbach Türkspor şampiyon oldu

Merhaba (Ebersbach)

Stuttgart bölgesinde 1997 yılından beri futbol liglerinde mücadele veren, istikrarlı şekilde takımını kurulduğundan beri yıllardır yalnız bırakmayan spor sorumlusu Dursun Çoban tarafından başarılı şekilde yönetilen Türkspor, bu yıl namağlup şampiyonluk ipini göğüsledi ve Esslingen bölgesinde A Ligine yükseldi.

Antrenör Soner Karabaş ve Ömer Çakır ile başarılı bir sezon geçiren Türkspor hocalarla devam kararı aldılar. Kalabalık bir taraftar desteği ile son maçlarını TSV Oberboihingen takımına karşı 5-1 kazanan Türkspor, liginde şampiyon oldu.

Türkspor takımına uzaktan gelen özel misafirler Alman devleti tarafından Liyakat nişanı alan Mustafa Temel ve Nejdet Niflioğlu, mutlu günlerinde tam destek verdiler. Tarkacup CEO Sami Tombul ekibiyle özel bir kutlama kupası ve ATFF başkanı Ayhan Yıldız ise özel bir kutlama plakatı taktim ettiler.

Başkan Ekrem Kalaycı ve idareciler, Spor şubesi sorumlusu Dursun Çoban ve Mehmet Narman, Gürkan Sevik, Abdülaziz Kaşıkçı, Nurullah Soylu, Veli Önüt, Necati Ertuğ, Bilal Alkan ve Ahmet Şekerci şampiyonluk kutlamasından sonra bu takımın hedefinin 2027 yılında yani Kulübün 40. yılında Landesliga’ya çıkmak olduğunu, bunun için bu yıldan itibaren kolları sıvayacaklarının altını çizdiler. Bu hedefleri doğrultusunda Ebersbach çevresinde yaşayan Türk toplumuna

gelecekte güçlü ve başarılı bir futbol kulübü bırakmak istediklerini, Türk esnaflarından bu Kulübe maddi ve manevi destek çıkmalarını arzu ettiklerini belirttiler.