Ulm’lu yardımseverler döndü

Ulm’lu yardımseverler, topladıkları maddi yardımı bizzat deprem bölgesine ulaştırdılar. Yardımları bizzat ailelere teslim ettiler.

Merhaba (Ulm / Maraş / Adıyaman / Hatay…)

Ulm ve geniş civarının yakından tanıdığı iş insanlarından Resul Uruş ve Tahsin Apul, Ocak 2020 Elazığ Depremi ve 11-12 Ağustos 2021’de büyük sel felaketi yaşayan Karadeniz’in Sinop ve Kastamonu illerine de yardım yardım için koşmuşlardı. Şimdi de, Resul Urus, Tahsin Apul ve Ali Cebeci Kahramanmaraş merkezli depremin yaralarını sarmak için yoğun çalışma yürüttüler. Yardımseverler, 10 gün kaldıkları deprem bölgesinden geçtiğimiz geçtiğimiz ay ortası geri döndüler.

Gazetemize konuşan yardımsever Ulm’lular “İster, Doğu, ister Güney, ister Karadeniz olsun, her zaman ülkemiz insanlarının yanında olmaya devam edeceğiz.” diyerek, “Bizzat bölgeye giderek, topladığımız yardımları bire bir depremzedelere teslim ettik” açıklamasında bulundular.

Yardım kampanyasına büyük ilgi olduğunu belirten yardımseverler, şimdiden önemli bir miktarın toplandığını ve 20 bin euro üzerindeki yardımı dağıttıklarını Belirttiler. Elazığ, Sinop ve Kastamonu’ya götürdükleri yardımda olduğu gibi, deprem bölgesin bizzat giden ekibin haberini de gitmeden önce geniş olarak gazetemiz Merhaba’da yer vermiştik.

10 gün boyunca tüm deprem bölgesini dolaşan yardımseverler, bizzat muhtar ile yerel diğer yetkililerden aldıkları bilgi ve kendilerine çevreden iletilen bilgiler ışında ulaşabildikleri depremzede aileler yardımlarını bölüştürdüler.

Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay ve diğer tüm deprem kent ve kasabaları dolaştılar. Yaşanın felaketin çok büyük olduğu ve çok üzüldüklerini belirterek, kendilerinin yardım etmeye devam edeceklerini ve herkesin yardım etmeyi sürdürmeleri çağrısında bulundular.