Zahide Sarıkaş üçüncü kez Şehir Meclisinde

SPD’li politikacı Zahide Sarıkaş, oyunu da artırarak 3’üncü kez Konstanz Şehir Meclisine girmeyi başardı.

Merhaba (Konstanz)

Konstanz Şehir Meclisi (Gemeinderat) ve Konstanz, Allensbach ve Reichenau’dan oluşan Bölge Meclisi (Kreisrat) Seçimleri için partili arkadaşlarıyla yoğun bir seçim faaliyeti yürüten SPD’li politikacı Zahide Sarıkaş, oyunu da artırarak 3’üncü kez Konstanz Şehir Meclisine girmeyi başardı.

            Türkiyeli kadın politikacı Sarıkaş’ın başarısı bölgede de çok konuşuluyor ve yıllardır örnek politikacı olarak gösteriliyor. Başarılı çalışmalara imza atan Sarıkaş, bu yerel seçimlerde de karşılığını aldı.

            Uzun yıllardır Almanya’nın en güneyinde bulunun, Baden-Württemberg Eyaletindeki Konstanz şehrinde yaşayan sosyal demokrat politikacı Zahide Sarıkaş, seçimler sonrasında şu açıklama bulundu:

“Konstanz Şehir Meclisi ve Bölge Meclisinde seçim bölgemizdeki demokratik partileri güçlendiren Konstanz, Allensbach ve Reichenau’daki tüm seçmenlere çok teşekkür ederiz.

Sizler sayesinde, yine 15 binden fazla oyla üst üste üçüncü kez SPD’nin yerel mecliste oy alanı olduğum için mutlu ve gururluyum!

Büyük başarı sonucunda artık 5 SPD meclis üyesi yerine 6 üye olduk. Yani malum gelişmeye rağmen gerçek bir başarı! Bunun için teşekkürler.

Ayrıca bize güven verdiniz ve bölge konseyi için daha fazla oy verdiniz. Teşekkür ederiz, çünkü orada büyük görevler için desteğe ve güce ihtiyacımız var.

Yine Güney Baden’in genç sosyal demokratı Vivien Costanzo’yu Avrupa Parlamentosu’na göndermesi harika! Tebrikler!

Haftalardır seçim kampanyamıza başarıyla destek veren, bilgilendirme stantlarındaki tartışmalara katılan herkese, ayrıca üç günü aşkın süredir görev başında olan gönüllü seçim çalışanlarına ve tüm düşmanlık ve vandalizme karşı seçim kampanyamızı her şeye rağmen güvenli hale getiren herkese teşekkür ediyorum.

Önümüzdeki 5 yıl, uygun fiyatlı barınma, kreşler ve okullar, ekonomik kalkınma, bakım ve hastaneler açısından büyük zorlukları beraberinde getirecek; Bu aynı zamanda ulaşım, dijitalleşme, kültürel çeşitliliğin şekillendirilmesi ve zaten çeşitlilik gösteren kültürümüz açısından da yetişmekle ilgilidir. Seçim kampanyası sırasında bununla ilgili birçok öneri ve fikir aldık.

Konstanz’dan mümkün olduğu kadar çok kişi tartışmalara ve gelecekteki planlarımızın uygulanmasına katılmaya devam ederse mutlu olurum – nasıl hep birlikte antidemokratlara karşı net bir duruş sergilediysek, şimdi de bu konuyu şekillendirmek istiyoruz. Bölgemizin geleceğini birlikte inşa ediyoruz. Demokrasiyi yaşamalı ve ona sahip çıkmalıyız!”