Ali Asker Yer Stuttgart’ta anıldı

İki yıl önce yaşamını yitiren, devrimci-sosyalist Ali Asker Yer, Stuttgart’ta yüzlerce kişinin katıldığı büyük bir etkinlikle anıldı.

Merhaba (Stuttgart)

Etkinlikle ilgili olarak Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu (ADHK) tarafından iletilen haberi aşağıda veriyoruz:

ALİ ASKER YER YOLDAŞ, ÖLÜMSÜZLÜĞÜN 2. YILINDA STUTTGART’DA ANILDI!

Ali Asker Yer ölümsüzlüğünün ikinci yılında Almanya’nın Stuttgart şehrinde gerçekleştirilen kitlesel bir etkinlikle anıldı

7 Nisan 2020 tarihinde iş cinayeti sonucu yaşamını yitiren devrim emekçisi Ali Asker Yer, 3 nisan günü Halkın Günlüğü okurları tarafından Almanya’nın Stuttgart kentinde gerçekleştirilen kitlesel bir etkinlikle anıldı. Yapılan anmaya, Yer’in ailesi, yoldaşları ve siper yoldaşları katıldı.

Pandeminin zorunlu koşullarından dolayı, Ali Asker Yer’in cenaze töreni ve mezar başında yapılan anmaları sınırlı sayıda bir katılımla yapılmıştı. Ali Asker Yer için kitlesel anma ölümsüzlüğünün ikinci yılında gerçekleştirildi.

Anma etkinliği, Ali Asker Yer şahsında devrim ve komünizm mücadelesinde yaşamını yitirenler için yapılan bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Ardından Ali Asker Yer’in yaşamı ve mücadelesini anlatan bir sinevizyon gösterimi sunuldu. Anma etkinliğinde MKP’nin mesajının okunmasından sonra devrimci güçler söz alarak Ali Asker Yer’in mücadelesine ilişkin mesajlarını sundular.