Dünyaca ünlü Arnavut şarkıcı Rita Ora, Tiran’da konser verdi

Arnavut asıllı şarkıcı Rita Ora, başkent Tiran’da sahne aldı. Sömürgeciliğe karşı sürekli yaptığı açıklamalarla da halkının yanında duran Ora’ya “Naim Frasheri” ödülü verildi.

Merhaba Haber Merkezi

Konser, Tiran Belediyesi himayesinde, kentin “2022 Avrupa Gençlik Başkenti” ilan edilmesi dolayısıyla ve eylülde başlayan İngiliz Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlendi.

İskender Bey Meydanı’ndaki konseri binlerce kişi izledi.

Rita Ora, sahne performansıyla göz doldurdu.

Arnavutluk programı kapsamında bazı görüşme ve etkinliklere de katılan Ora’ya, sanat yoluyla sanatsal ve insani değerlerin yüceltilmesine sağladığı katkı nedeniyle Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bayram Begay tarafından “Naim Frasheri” (Ali Sami Yen’in amcası) ödülü verildi.

Tiran, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi ve Avrupa Konseyi Gençlik Konseyi temsilcilerinden oluşan jüri tarafından “2022 Avrupa Gençlik Başkenti” ilan edilmişti.

Sömürgeciliğe karşı sürekli açıklamalarla da halkının yanında duran Rita Ora, Arnavut topraklarının tümünü gösteren bayrağı açmış ve çok kereler sahnede ünlü “kartal” hareketiyle de gündeme gelmişti. Ora, App haritalarında Kosova’nın ayrı bir ülke olarak gösterilmesi için de mücadele veriyor.

Arnavutlar tarafından çok sevilen ünlü şarkıcı Rita Ora, genel olarak da tüm dünyada da sevilen bir sanatçı.